Personal – Vår team


Administration

Tuomas Hooli
Verkställande Direktör
tuomas.hooli@winda.fi
Tuomas Harjula
Kontroller
tuomas.harjula@winda.fi
Anette Danielsson
Utvecklingschef
anette.danielsson@winda.fi
Silja Rajala
Administrativ koordinator
silja.rajala@winda.fi
+358 40 572 3668

Projektansvariga

Edgar Kekkonen
Projektledare
edgar.kekkonen@winda.fi
+358 40 168 6937
Hannele Konsén
Projektledare
hannele.konsen@winda.fi
+358 50 307 6265
Hannu Haavisto
Markanvändningsexpert
hannu.haavisto@winda.fi
+358 40 502 8853
Tatu Penttinen
Projektledare
tatu.penttinen@winda.fi
+358 50 378 5763
Ronja Stauffer
Junior projektledare
ronja.stauffer@winda.fi
+358 40 162 8015
Tuuli Pfeifer
Projektansvarig och GIS analytiker
tuuli.pfeifer@winda.fi
+358 40 822 7673

Elektroteknisk planering

Marko Reinikainen
Chef för elteknik
marko.reinikainen@winda.fi
+358 40 060 8147
Harri Miettinen
Elektroingenjör
harri.miettinen@winda.fi
+358 40 125 2025

Kommunikation

Tiia Krook
Kommunikationschef
tiia.krook@winda.fi
+358 40 836 3790
Edward Stjernvall
Kommunikations och marknadsföringskoordinator
edward.stjernvall@winda.fi
+358 40 567 8896
Reetta Huhta
Innehållsskapare
reetta.huhta@winda.fi
+358 40 099 7897

Analytiker

Aapeli Junkala
Analytiker
aapeli.junkala@winda.fi
+358 40 706 3840
Eero Kilpeläinen
Analytiker
eero.kilpelainen@winda.fi
+358 40 648 8437
Joona Koskinen
Analytiker
joona.koskinen@winda.fi
+358 40 567 8866
Joonatan Mustonen
Analytiker
joonatan.mustonen@winda.fi
+358 40 567 8224
Tuuli Pfeifer
Projektansvarig och GIS analytiker
tuuli.pfeifer@winda.fi
+358 40 822 7673
Johanna Koponen
Praktikant
johanna.koponen@winda.fi
+358 40 500 8010
Waltteri Laitila
Praktikant
waltteri.laitila@winda.fi
+358 40 500 8060

Lokala partner

Tuomo Tamminen
Lokal partner
raahentuulivoimaconsulting@gmail.com
Seppo Tamminen
Lokal partner
raahentuulivoimaconsulting@gmail.com
Mika Vihelä
Lokal partner
mika.vihela@gmail.com
Arto Sorsamäki
Lokal partner
artsor@kase.fi
Timo Vähäkuopus
Lokal partner
timovahakuopus67@gmail.com
Matts Urnberg
Partner, solenergi
matts@winda.fi
Jari Laine
Lokal partner, sol energi
jari@winda.fi

Styrelse

Robert Doucha
Styrelseordförande
robert.doucha@winda.fi
Lucie Dofkova
Styrelsemedlem
lucie.dofkova@winda.fi
Marcus Blomqvist
Styrelsemedlem